Pred mnogo leti, leta 1820 je bila ustanovljena OŠ Stari trg ob Kolpi. V četrtek, 10.6.2021 smo uspešno obeležili 200 let šolstva v Poljanski dolini ob Kolpi. Ob tej priložnosti sta nas s svojim obiskom počastila tudi župan občine Črnomelj – ustanoviteljice šole,  g. Andrej Kavšek  in župan občine Kočevje,  g. Vladimir Prebilič, saj učenci iz nekaterih vasi v občini Kočevje obiskujejo našo šolo. Ob koncu prireditve smo bili nepričakovano, a prijetno presenečeni nad donacijo Občine Kočevje, v višini 1500,00 €. Zanjo se najlepše zahvaljujejo in obljubljamo, da jo bomo dobro vnovčili.
Vsem nastopajočim, njihovim mentorjem in vsem zaposlenim v OŠ Stari trg ob Kolpi velika hvala za ves trud, delo in čas, ki so ga vložili v to prireditev.

Mojca Butala, ravnateljica