V sklopu načrtovanega dogodka: »Knjiga nas briga – branje kot dejavnik vpliva na razvoj otroka«, bomo na šoli gostili g. Andreja Rozmana – Rozo.

Srečanje bo potekalo v šolski telovadnici, v petek, 22. 4. 2022, ob 13.00.

Dejavnosti je organizirana samo za učence, kot obvezni del pouka.

Vsi razredi tako odidejo domov z drugim avtobusom, ob 14.35.

Kdo je Andrej Rozman – Roza? – On je pesnik, dramatik, režiser in igralec, rojen 1955 v Ljubljani, kjer še vedno živi.

Piše parodične in komične pesmi, pravljice in gledališke komedije za otroke in odrasle, predeluje klasična besedila za druge medije oziroma jih prestavlja v sodobnost.
Prisoten je v mnogih učbenikih in antologijah (Nasmeh pod solzami, Slovenski smeh, Prosto po… cvetnik slovenske parodije, Komadi, Drugi komadi, Zlata čebelica…).

Za svoje delo je prejel naslednje nagrade: Levstikovo nagrado, Nagrado Prešernovega sklada, Borštnikovo nagrado.

Zelo se veselimo srečanja z njim.

Andreja, šolska svetovalna delavka