V sredo, 25. maja 2022, je pouk potekal drugače, kot je sicer zapisano v urniku. Po prvih dveh urah pouka smo se priključili Paradi učenja, ki je potekala na ploščadi Kulturnega doma Črnomelj, na parkirišču ter na Medgeneracijskem vrtu za Kulturnim domom. Iz Starega trga ob Kolpi smo se ob 10.00 uri odpeljali, z organiziranim prevozom avtobusa, izpred šole.Ob prihodu so bili udeleženci razdeljeni v manjše skupine, katerim so se pridružili vodiči/spremljevalci, ki so nas vodili skozi predstavitve poklicev, ki so potekale na dobro opremljenih stojnicah. Učenci so tako videli, slišali in dobivali informacije iz »prve roke«; tudi od ljudi, ki so svojo izobrazbo »okronali« z delom, ki ga opravljajo. Dobra izkušnja in informacije, ki so jo dobili učenci na stojnicah Poklicijade, so zelo pomembni, ko se otrok odloča kako in kam po osnovni šoli. Spremljevalci Zik-a so na koncu razdelili učencem kino vstopnice. Predstavitev je bila zaključena ob 12.15, ko smo se vrnili nazaj v šolo na kosilo in obveznostim po urniku.