Z glasbo otroku lahko vnesemo v življenje radost in veselje, s pesmijo ga sproščamo, ga čustveno plemenitimo in bogatimo, mu razvijamo glasbene zmožnosti in vplivamo na razvoj otrokovih dispozicij za glasbo.

Zato smo imeli v četrtek, 22. 11. 2018, v vrtcu poseben obisk. Obiskal nas je profesor Mitja, ki na naši šoli, Stari trg ob Kolpi, poučuje glasbo. S seboj je prinesel velike klaviature in nam nanje zaigral veliko pesmic. Spoznali smo tudi kitaro. Otroci smo ob igranju pripevali in se veselili, na koncu pa smo se igrali še karaoke. Najbolj pogumni otroci so zapeli pesmico po svoji želji.

Zahvaljujemo se profesorju Mitji za obisk in čas, ki si ga je vzel za nas in nam polepšal še eno glasbeno dopoldne.