Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpi / tel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

Udeležitev 29. otroškega likovnega extempora

V petek, 26. 4. 2019, so se učenci iz OŠ Stari trg ob Kolpi udeležili 29. otroškega likovnega extempora z naslovom “Riba, ribca, ribica…”. Dogodek je potekal v organizaciji Občine Kostanjevica na Krki, Osnovne šole Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki in Galerije Božidarja Jakca Kostanjevica na Krki. Učenci naše šole, Laura, Tilen in Aleksander so ustvarjali skulpturo na temo ribe. Ker je tudi naša šola blizu prelepe reke Kolpe so se učenci odločili, da bodo ustvarjali predvsem iz naravnih materialov, katere so lahko nabrali ob Kolpi. Tako je iz prodnikov in lesenega dračja nastalo prečudovito likovno delo. Ustvarjanje je potekalo v dopoldanskem času, po kosilu pa so si učenci ogledali še galerijo, se s kanuji vozili po reki Krki ter opazovali lepote Kostanjeviške jame. Kreativno obarvan dan se je zaključil z nasmehi na obrazu in novimi prijateljstvi. 

Mentorica, Ajda Skrbinšek

[wzslider]

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost