Vsak človek je zase svet,
čuden, svetal in lep
kot zvezda na nebu…

Vsak tiho zori,
počasi in z leti,
a kamor že greš, vse poti
je treba na novo začeti.
(Tone Pavček)

Prvi šolski dan na OŠ Stari trg ob Kolpi, 2. 9. 2019

Pouk se prične tako kot običajno ob 7.55, učenci pridejo v šolo s šolskim prevozom in se v garderobi preobujejo v šolske copate.
Prvi dve uri sta uri oddelčne skupnosti (pregled hišnega reda, šolskih pravil, razdelitev soglasij in obrazcev, urnikov…). Ostale tri ure potekajo po urniku.
Ob 12.35 je razvoz domov za vse učence, saj drugega prevoza ta dan ni. Malica bo pripravljena za vse učence, kosil pa ta dan še ne bo. Z njimi pričnemo v torek.

PRVOŠOLCI

Prvošolci pridejo v šolo ob 9.00 uri skupaj s starši. Pred glavnim vhodom jih počaka razredničarka. Po zaključku pouka odidejo domov svojimi starši.
Vsi učenci naj imajo že prvi šolski dan s seboj šolsko torbo in mapo, da  bodo lahko varno odnesli domov učbenike, ki jih bodo dobili v šoli.

Kolektiv OŠ Stari trg ob Kolpi vam želi uspešen in sproščen začetek novega šolskega leta.