V sredo, 7. 12., v dopoldanskih urah, so se otroci vrtca in učenci 1. in 2. razreda odpeljali v Center šolskih in obšolskih dejavnosti v bližnjo Faro. Po prihodu in prijaznem sprejemu, urejanju sob in kosilu, so se lotili zanimivih dejavnosti in nalog znotraj in zunaj doma. Zelo veseli in polni navdušenja so se otroci prvi dan: učili delati ognjišča, zakuriti ogenj s pomočjo kresila, spoznali so poti bobra, se igrali različnih iger v telovadnici in zvečer odšli na nočni pohod z lučkami v vas Vas. Drugi dan po zbujanju, telovadbi in zajtrku, pa so na urniku imeli adrenalinski park, kjer so preizkusili svojo moč, pogum in koncentracijo. Skozi delo in gibanje otroci tako spoznavajo naravo, življenje in zgodovino tukajšnjih, kostelskih krajev, ob povezovalni reki Kolpi. Šole v naravi še ni konec; še eno noč in dan bo veselo in razgibano, o čemer bomo še pisali.