V začetku oktobra 2023 so učenci 4., 5., 6., 7., 8. in 9. razreda imeli tehniški dan. Bilo je megleno jesensko jutro, ko so se iz šole odpravili peš v učilnico na prostem. Tam jih je pričakal Matija Koce, pred upokojitvijo tudi učitelj na naši šoli. On je zasnoval, zgradil in uredil učilnico, v kateri je bilo načrtovano preživeti dopoldne. Po uvodnem nagovoru je Matija vodil učence po postajah, kjer jim je izčrpno opisal in prikazal določene fizikalne pojave. Tako so lahko videli kako potuje zvok, kako dvignemo težke tovore z eno roko, kaj je to sila vode in vzgon, zakaj nastanejo valovi, kako potegniti težak tovor po hribu navzgor, kako uporabiti vodo za ustvarjanje energije, zakaj in kako uporabimo škripec in še veliko, veliko zanimivega. Za večino otrok je bilo to eno prvih tako preprostih in hkrati zelo nazornih srečanj z naravnimi in fizikalnimi zakoni. Učenci so bili veseli, da so vse lahko tudi sami preizkusili.