Društvo Viljem Julijan sta ustanovila glasbenik SoulGreg Artist in njegova žena Nina, starša fantka Viljema Julijana, ki je pri starosti dveh let in pol preminil za neozdravljivo smrtonosno redko boleznijo. Poslanstvo Društva Viljem Julijan je širjenje ozaveščenosti o redkih boleznih, pomoč in podpora otrokom z redkimi boleznimi in njihovim družinam, povezovanje družin otrok z redkimi boleznimi,  ter prizadevanje za izboljševanje stanja na področju redkih bolezni v Sloveniji. Društvo Viljem Julijan ima uradni status humanitarne organizacije.

Z veseljem smo tudi otroci iz VVE pri OŠ Stari trg ob Kolpi sodelovali v projektu »Srčna pisma za male borce.« Otroci so doma s svojimi starši napisali pisma in narisali risbice, ki smo jih v imenu vrtca poslali društvu. Veseli smo, da smo lahko sodelovali, ter otrokom, ki potrebujejo pozitivo in upanje, polepšali dan. O projektu smo se pogovarjali tudi v vrtcu in zaplesali na pesmico »Malo miru.« Z zdravstvenim domom Črnomelj smo se dogovorili, da jim posredujemo risbice, katere bodo razstavili za obiskovalce zdravstvenega doma.

Otrokom želimo vse lepo, naj jih spremlja dobra volja in pozitivne misli.

Tam daleč, nekje nad soncem,

so moje največje želje.

Morda se mi nikoli ne bodo uresničile,

vendar lahko gledam navzgor

in jih vidim v vsej njihovi lepoti

in verjamem vanje.

(Louisa may Alcot)