Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpi / tel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

BRANJE POVEZUJE UČENCE OŠ STARI TRG OB KOLPI

»Če želiš priti daleč v življenju, moraš prebrati veliko knjig«

(Roald Dahl)

 

Od 8. septembra do 9. oktobra poteka nacionalni mesec skupnega branja. Z učenci naše šole smo ta mesec še posebej posvetili branju in aktivnemu poslušanju umetnostnih in neumetnostnih besedil.

Že zgodaj zjutraj so učenci prvega in drugega razreda aktivno pripovedovali sošolcem pravljice za Župančičevo bralno značko. Brali smo vsakodnevno pri pouku, po tiho, na glas in v parih. Drugošolci so brali prvošolcem. Večkrat smo se usedli pod »PRAVLJIČNO DREVO« v bralnem kotičku in brali/listali šolske enciklopedije, pravljice in slikanice. Obiskali smo tudi potujočo knjižnico Bibliobus in si izposodili knjige. Skupno domače branje pa smo spodbujali z beleženjem prebranih/poslušanih knjig v bralni hišici.

Tudi pri interesnih dejavnostih smo bili aktivni bralci in poslušalci proznih besedil.

Več o naših pravljičnih doživetjih pričajo fotografije.

 

Razredničarki Urška in Martina

 

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost