… zato se na šoli večkrat pogovarjamo o zasvojenosti ljudi z drogami. Pri tem ozaveščamo učence, da je zasvojenost s psihoaktivnimi substancami kot so alkohol, tobak, zdravila, prepovedane droge, igre na srečo, motnje hranjenja, zasvojenost z računalnikom…, zelo resna težava, ki prizadene tudi družino oz. okolje zasvojenega. Na šoli je tako v petek, 10. 11., gostoval Toni Kočevar, svetovalec za zasvojenosti in odnose, iz društva Srečanje, ki je del projekta Lokalne akcijske skupine za preprečevanje zasvojenosti Črnomelj. S svojim izčrpnim predavanjem je učencem 6., 7., 8. in 9. razreda, predstavil nevarni svet drog in jim povedal, da je življenje brez drog lepše oz. je tisto ta pravo, pristno življenje. V okviru časa, ki bo še na voljo, bomo učence še naprej učili in ozaveščali tem, kaj so sploh droge, zakaj jih ljudje jemljejo, kako se razvije zasvojenost z njimi, kako živeti in delati, da bomo razvili ustrezen odnos do drog. Zavedati pa se moramo, da so starši tisti glavni odgovornosti pri osveščanju svojih otrok o problematiki zasvojenosti. Oni so edini, ki lahko to naredijo tako, da otroku in mladostniku zagotovijo varno okolje, da imajo nadzor nad otrokovim prostim časom, družbo, telefonom in denarjem. Mladostnik namreč še ni dozorela odrasla oseba, ki bi se znala ali hotela ustrezno odločati v danih situacijah. Zato so tu odrasli: starši, sorodniki, šolsko okolje; tako z vzgledom in dejanji.