»Nima fantič kapice,
kapica ima fantička,
prišumele sapice,
niso vzele kapice,
vzele so fantička.«

(O. Župančič)

 

V petek, 17. 3. 2023, smo se z učenci od 1. do 4. razreda odpravili na Vinico v Spominsko hišo Otona Župančiča. Ob čebelnjaku smo se najprej preizkusili v ugankah, medtem pa smo dobili nepričakovan obisk maskot čebelice in Cicibana. Z veseljem smo prisluhnili dobro znani deklamaciji Ciciban in čebela. Sledil je voden ogled hiše, kjer smo zaslišali celo posnetek njegovega glasu. Na koncu so nas razveselile vrečke presenečenja s sestavljankami iz Otonovih ugank. Ob zvokih kitare kantavtorice Claudizu in prepevanjem njenih uglasbenih Župančičevih pesmi, smo kulturni dan prijetno zaključili.

Gospe Klaudiji se najlepše zahvaljujemo za doživeto izkušnjo.

 

Učiteljice RP OŠ Stari trg ob Kolpi