Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpi / tel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

Naravoslovni eksperimenti – zabava za velike in majhne

Včeraj, 30. 3., smo imeli v OŠ Stari trg naravoslovni dan. Učenci od 1. do 7. razreda smo izvajali naravoslovne eksperimente in se pripravljali na naravoslovno tekmovanje-Kresničko, ki sledi v prihodnjem tednu. Spremljali smo rjavenje žebljev, raztapljali apnenec in spoznavali različne okuse ter delovanje naših pljuč. Nekatere eksperimente smo izvedli na prostem in tako poskrbeli, da je bil dan še bolj razgiban.

Osmošolci in devetošolci pa smo spoznali uporabno vrednost kemije v kuhinji. Izdelali smo domačo skuto in vlečeno testo, ter naredili skutin burek. Pripravili smo tudi domače maslo in zamesili vsak svoj kruh. Ob zaključku naravoslovnega dne smo pripravljene jedi tudi poskusili.

 

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost