Pavčkove vitice 2015

 

V sredo, 21. oktobra, na dan četrte obletnice pesnikove smrti, smo se v OŠ Toneta Pavčka v Mirni Peči zbrali udeleženci 2. literarnega natečaja Pavčkove vitice. Z naše šole smo bile na zaključno prireditev povabljene Lucija Konda, Živa Mihelić in Nika Rauh ter mentorica učiteljica Marija Volf.

Na začetku srečanja nas je pozdravil in nam spregovoril ravnatelj šole. Nato je sledil kulturni program, ki so ga pripravili mirnopeški učenci. Ob glasbeni spremljavi so recitirali pesmi devetih nagrajenih učencev, iz vsakega triletja po tri, člani pevskega zbora pa so zapeli nekaj pesmi. Sledila je podelitev priznanj najboljšim pesnikom in zahval vsem sodelujočim. Vsi smo prejeli tudi zbornik Nekaj je v zraku, v katerem je objavljenih 179 pesmi 142 učencev iz 18 osnovnih šol z območja Dolenjske, Bele krajine in Posavja. Na letošnjem natečaju smo namreč ustvarjali na temo ljubezni ob Pavčkovi pesmi Nekaj je v zraku. Nagrade sta nam izročila in nam čestitala ravnatelj Danijel Brezovar in vodja natečaja Mojca Žefran.

Po končanem kulturnem programu so nas povabili v jedilnico, kjer so nas čakale bogato obložene mize. Postregli so nam z obloženimi kruhki, sadjem, pecivom, sokovi in vodo. Malo smo še poklepetali s prijatelji in znanci, občudovali novo šolo in se fotografirali, nato pa smo se odpravili proti domu.

Bogatejši z novimi doživetji in z lepimi vtisi smo se vrnili v Stari trg ob osmih zvečer. Učenke in mentorica smo zelo hvaležne Lucijinemu očetu Ivanu, ki nam je prijazno priskočil na pomoč z brezplačnim prevozom. Brez njegove usluge se prireditve ne bi mogle udeležiti.

Učenke 7. razreda OŠ Stari trg ob Kolpi

 

 Pavčkove vitice 2015 – Nekaj je v zraku

 Ljubezen                                                                  Moja pesem

 

Ljubezen je lepa,                                                       Moja pesem govori o meni,

sestavljena iz dvojine.                                               govori o tebi in o naju.

Ko je enemu hudo,                                                    Govori o ljubezni,

mu drugi pomaga.                                                     govori o bolezni.

Ko eden pade,                                                                       In poje se le zame in zate.

ga drugi pobere.                                                        In zaradi nje sta najini duši bolj trpežni.

Ko enega zebe,                                                          Ko jo slišim, ne trpim,

mu drugi ogrne svoj plašč                                         ko jo slišim, jaz drhtim.

in se skupaj grejeta.                                                   Zato zapoj jo z mano,

Ko prvi pravi,                                                            ne poj je z Lano,

da je svet siv,                                                             ne poj je z Romano.

ga drugi spremeni v rožnatega.

Lucija Konda                                                           Živa Mihelič

 

                                                      Nov dan

                                                           Nariši nov dan,

obriši skrbi,

preženi žalost včerajšnjih dni.

Nariši mi sonce, dež ali sneg,

ujemi čas v mojih dlaneh.

Prikliči pomlad,

petje ptic,

prikliči najin čas,

najin svet.

Rauh Nika

Lucija_Nika_Ziva