V ponedeljek, 3. 12. 2018, je v KC Semič potekala otvoritev razstave 8. bienala otroške ilustracije. Na natečaju so sodelovale osnovne šole iz belokranjskih občin. Učenci so ustvarjali po Župančičevih pesmih iz zbirke Mehurčki. 

Na podelitvi nagrad najuspešnejšim ustvarjalcem, je spregovoril akademski kipar Jožef Vrščaj, ki je bil tudi član ocenjevalne komisije. Prireditev je povezovala Ajda Skrbinšek. Podelili so devet nagrad, za vsako triado po tri.

V prvi triadi je bil s prvim mestom nagrajen učenec 3. razreda OŠ Stari trg ob Kolpi, Kevin M. P. T. 

V ožji izbor se je poleg nagrajenega dela uvrstila še učenka 2. razreda, Sara K.

Iskrene čestitke!

Mentorica Ingrid Mihelič

Vrabci in strašilo

Čiv-čiv, čiv-čiv,
še dolgo bom živ,
živ-žav, živ-žav,
še dolgo bom zdrav:
na sredi polja
tri vreče prosa!

Čiv-čiv, živ-žav,
vse prav? Vse prav!

Čiv-čiv, čiv-čiv,
saj nisem jaz kriv,
živ-žav, živ-žav,
če mož je brljav,
če metlo ima,
pa mesti ne zna.

Čiv-čiv, živ-žav,
vse prav? Vse prav!